اهداء زندگی با حضور کارمندان موسسه حکمت

خبرنگار سایت – ۲۵ خرداد ۹۵ : با توجه به کاهش بانک خون اهدایی در ماه مبارک رمضان و همزمان با روز جهانی اهدای خون، جمعی از کارکنان موسسه دوره های کوتاه مدت و فرصت های مطالعاتی حکمت جامعه المصطفی (ص)، شب دوشنبه ۲۴ خرداد ۹۵ با حضور در سازمان انتقال خون استان قم اقدام به اهدا خون نمودند.

این برنامه که با همکاری اداره ارتباطات و بین الملل و معاونت فرهنگی موسسه در روز جهانی اهدای خون اجرا گردید و با استقبال کارکنان مواجه گردید.

ایمانی، رئیس اداره ارتباطات و بین الملل موسسه حکمت در گفت و گو با خبرنگار سایت موسسه بیان داشت : « با توجه به اهمیت اهدای خون در نظام سلامت کشورهای جهان، روز ۱۴ ژوئن  به عنوان “روز جهانی اهداکنندگان خون” نامگذاری شده است. امسال نیز با مصادف شدن این روز با ۲۵ خرداد و در راستای عمل به تعالیم اسلامی که در آن کمک به هم نوع از جایگاه ویژه ای برخوردار است، اداره ارتباطات موسسه با همکاری معاونت فرهنگی اقدام به فراخوان جهت این عمل انسان دوستانه نمود که با استقبال کارمندان موسسه مواجه گردید».

وی با اشاره به حضور داوطلبانه همکاران محترم در بخش های مختلف موسسه در این برنامه تاکید کرد: «امید است بتوانیم در سال های آتی نیز چنین برنامه هایی را به نحو احسن برگزار کنیم و استقبال بیش تری نسبت به امسال شاهد باشیم»

همچنین حجت الاسلام والمسلمین سید عباس مسعودی، معاون فرهنگی موسسه به عنوان یکی دیگر از اهدا کنندگان خون، در مصاحبه با خبرنگار سایت موسسه گفت : « با توجه به اینکه شتاب در کار خیر از جمله ویژگی های مومنان به شمار می رود، اهداء خون نیز یکی از همین کارهای خیری است که اجر معنوی و اخروی بسیار زیادی دارد. پس لازم است که در این کار خیر مثل کارهای خیر دیگر شتاب کنیم و رضایت خداوند را به دست آوریم».

وی با استناد به فرمایشی از حضرت علی(ع) که تندرستی را بهترین نعمت دانستند، تاکید کرد: «همه در برابر در برابر این نعمت سلامتی وظایفی داریم. همچنین به فرموده رسول اکرم (ص) باید به نیازمندان نیکی کنیم، همانگونه که خداوند به ما نیکی کرده است».

ایشان ادامه داد: «بنده ضمن تبریک روز جهانی اهدای خون، به همه اهداء کنندگان باید بگویم که این یک معادله مقدس چند مجهولی است که معلومش خود اهدا کننده و مجهولش مشخص نیست و هر کسی می تواند باشد. لکن این معادله نزد خداوند حل شده و مشخص است».

معاون فرهنگی موسسه حکمت افزود: «از طرفی خداوند در قرآن می فرماید که هرکس شخصی را نجات دهد گویا همه مردم را نجات داده است . ما می توانیم با اهداء این هدیه سرخ جان هم نوعان خود را نجات دهیم که شاید این شخص فردی باشد که او نجات دهنده معنوی یک امت باشد.».

۴  ۵

۶  ۷

۸  ۹

۱۰  ۱۱

۱۲  ۱۳

عکس : مقداد خداپرست

طراحی : یعقوب بدری