برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه کارکنان موسسه الحکمه

ولادت امام هادی (ع)
۱۳۹۶/۰۶/۱۴
برگزاری نشست مشترک با حضور هیات گفت و گوهای دینی ایران و رومانی
۱۳۹۶/۰۷/۱۴

برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه کارکنان موسسه الحکمه

به گزارش گروه خبری موسسه، کارگاه آموزشی فرهنگی ویژه کارکنان موسسه الحکمه، صبح دیروز در مجموعه علمی فرهنگی امام رضا (ع) برگزار شد.
در این کارگاه که با حضور جمعی از کارمندان موسسه اجرا شد دو کارگاه آموزشی با عناوین صهیونیسم شناسی و جریان شناسی در نظر گرفته شده بود.
حجت الاسلام و المسلمین سید امیر رضا طاهایی به عنوان پژوهشگر و تحلیل گر صهیونیسم، به بیان ریشه های صهیونیسم در ادیان ابراهیمی و یهودیت اشاره نمود .
وی با تبین تاریخچه و جهان بینی کابالا به تحلیل دلایل موفقیت صهیونیسم ها و فراماسون ها در استعمار کشورها و دست یابی مضاعف آنها به آخرین تکنولوژی های روز دنیا پرداخت .
در دیگر برنامه آموزشی، دکتر فراتی مدیر گروه مطالعات جهان اسلام به تشریح جریان های التقاطی و تکفیری واقع در عراق و سوریه پرداخت .
وی با اشاره به نابودی داعش در آینده ای نزدیک بر خطر به وجود آمدن جریان های خودسر که نتیجه ایدئولوژی داعش است تاکید کرد .
دکتر فراتی وجود اقتدار در مرجعیت شیعه را از عواملی دانست که مانع از به وجود آمدن جریان های انحرافی در شیعیان می شود.
ایراد سخنرانی توسط حجت الاسلام و المسلمین ملک افضلی رئیس موسسه الحکمه از دیگر برنامه های کارگاه فرهنگی آموزشی بود.
وی با اشاره به فراسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین ، امام حسین (ع) را به عنوان الگوی عملی همه انسانها برشمرد.
رئیس موسسه الحکمه با اشاره به لزوم توجه به اصل پیشرفت افزود : خداوند در قرآن کریم دستور داده تا فکر پیشرفت خود و جامعه خود به سمت نیکی ها باشیم .
وی همچنین با ذکر روایتی از امام علی (ع)، عدم برنامه ریزی بشر برای پیشرفت را باعث خسران و زیان انسان دانست و تصریح کرد هرکس باید نسبت به روز گذشته در حسنات و فضائل اخلاقی پیشرفت داشته باشد.
حجت الاسلام ملک افضلی ضمن تشکر از همکاری و تلاش مجدانه همکاران موسسه الحکمه به پیشرفت ها و موفقیت های حاصل شده در راستای ارتقاء موسسه اشاره و آن را نتیجه تلاش مستمر کارکنان موسسه دانست.
در پایان از ۵ نفر از کارکنان نمونه تقدیر و به ایشان جوایزی اهدا گردید.
تمجید از کارکنان ایثارگر و خانواده شهید از دیگر برنامه های این اردوی فرهنگی آموزشی بود .