حضور علمای چهار کشور آفریقایی در موسسه الحکمه

توسل و استغاثه استاد اسلامی پناه جلسه اول
۱۳۹۶/۰۵/۱۵
سالروز فاجعه منا
۱۳۹۶/۰۶/۰۷

حضور علمای چهار کشور آفریقایی در موسسه الحکمه

به گزارش گروه خبری سایت موسسه، ده نفر از علمای چهار کشور آفریقایی صبح امروز از موسسه الحکمه جامعه المصطفی (ص) بازدید و در جلسه ای با حضور مسئولین موسسه شرکت کردند.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین محسن ملک افضلی رئیس موسسه الحکمه ضمن تبیین اهداف و فعالیت های موسسه به تشریح نحوه اجرای دوره های کوتاه مدت پرداخت  و ابراز داشت: این موسسه به صورت تخصصی  دوره های کوتاه مدت معارف اسلامی  را برای فراگیران سراسر جهان با ادیان و مذاهب گوناگون  برگزار می کند.

حجت الاسلام والمسلمین ملک افضلی، با اشاره به برنامه های آموزشی انجام شده در موسسه الحکمه ابراز داشت: دوره های آموزشی صرفا به جلسات آموزشی خلاصه نمی شود، بلکه برنامه های فرهنگی متنوع از جمله بازدید از اماکن مختلف مذهبی و فرهنگی و دیدار با شخصیت های بزرگ دینی برای فراگیران در نظر گرفته می شود.

وی عنوان داشت: این موسسه پذیرای فراگیران از تمانی کشورهای مسلمان می باشد که علوم و معارف اسلامی را بدونه تعصب علمی و مذهبی آموزش می بینند.

رئیس موسسه الحکمه در ادامه به سوالاتی که از جانب مهمانان مطرح شد پاسخ گفت و از پذیرش دوره های کوتاه مدت از کشورهای آفریقایی استقبال نمود.

علمای کشور های آفریقایی،  ضمن ارج نهادن به فعالیت های صورت گرفته در موسسه حکمت، برگسترش و توسعه این گونه فعالیت ها تاکید نمودند و خواهان همکاری های متقابل درخصوص آموزش های کوتاه مدت به فراگیران شدند.

بازدید از کلاسهای آموزشی از دیگر برنامه های این بازدید بود که مورد توجه مهمانان موسسه قرار گرفت.