حضور مفتی اهل سنت منطقه استاوروپول روسیه در موسسه الحکمه

وفات حضرت معصومه (ص)
۱۳۹۷/۰۹/۲۶
انتخاب حجت الاسلام و المسلمین دکتر ملک افضلی به عنوان عضو هیئت علمی برتر
۱۳۹۷/۰۹/۲۸

حضور مفتی اهل سنت منطقه استاوروپول روسیه در موسسه الحکمه

به گزارش گروه خبری سایت موسسه – شیخ محمد رحیم اف مفتی اهل سنت منطقه استاوروپل روسیه و دبیر کمیته اجرایی مرکز هماهنگی بین ادیان قفقاز شمالی صبح امروز از موسسه الحکمه بازدید کرد.

وی در جلسه ای با حضور مسئولین موسسه الحکمه به بحث و تبادل نظر در خصوص مذاهب اسلامی پرداخت .

حجت الاسلام و المسلمین دکتر محسن ملک افضلی رئیس موسسه الحکمه در این جلسه به تبیین عملکرد موسسه در طول ۱۳ سال فعالیت آن پرداخت .

رئیس موسسه الحکمه با اشاره به استفاده ابزاری مستکبران دنیا از تروریست ها، بحران های منطقه را ناشی از دسیسه های دشمنان اسلام در ایجاد تفرقه بین مسلمانان دانست و خاطر نشان کرد خوشبختانه نقشه های دشمنان در داخل ایران باعث ایجاد تفرقه بین مذاهب اسلامی نشده است.

وی با اشاره به مرکز جامعه المصطفی در گرگان یادآور شد که این مرکز جهت تحصیل اهل سنت در ایران راه اندازی شده و در حال فعالیت است .

شیخ محمد رحیم اف مفتی اهل سنت منطقه استاوروپل روسیه با بیان خرسندی از حضور درایران از برخورد صمیمانه و گرم مردم ایران ابراز خشنودی کرد.

دبیر کمیته اجرایی مرکز هماهنگی بین ادیان شمال قفقاز به ارائه آمارهای از مسلمانان و مساجد روسیه پرداخت و افزود با هدف بازدید از مناطق اهل سنت و وضعیت ساکنان آن به ایران سفر کرده است .

حجت الاسلام ملک افضلی با اشاره به اصل ۱۲ قانون اساسی بر اهمیت احترام به اقلیت های مذهبی و مقدسات آنها در قانون جمهوری اسلامی تاکید کرد و حضور اهل سنت را در مناصب اجرایی کشور و مجلس شورای اسلامی موید این دانست که در جمهوری اسلامی به حقوق اقلیت های مذهبی توجه شده است.