دیدار نماینده استان قم و نماینده پارلمان سریلانکا در موسسه الحکمه

برگزاری دوره سریلانکا با حضور نماینده پارلمان و جمعی از فرهیختگان این کشور
۱۳۹۸/۰۱/۲۸
میلاد منجی عالم بشریت امام زمان (عج)
۱۳۹۸/۰۱/۳۰

دیدار نماینده استان قم و نماینده پارلمان سریلانکا در موسسه الحکمه

به گزارش گروه خبری موسسه – احمد امیر آبادی فراهانی نماینده قم و آراوینده کومار نماینده پارلمان سریلانکا که ىر راس گروهی از فرهیختگان کشور سریلانکا در موسسه حضور دارند با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند .

امیر آبادی فراهانی در این دیدار به دلایل دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی اشاره کرد و خاطر نشان کرد کوتاه شدن دست آمریکا از سرمایه های ایران، آگاهی کشورهای منطقه از مهم ترین عواملی است که دولت آمریکا با کشور ایران به دشمنی بپردازد.

نماینده قم در پاسخ به سوال همتای خود مبنی بر ادعای آمریکا در خصوص حمایت ایران از گروه های تروریستی گفت : این تنها یک ادعا است و قابل قبول نیست . وقتی ایران در کنار مردم عراق و سوریه در مقابل تروریسم جنگید در حالیکه آمریکا از تروریست ها حمایت کرد و در شرایطی  که سپاه پاسداران که نیروی نظامی کشور ایران و مورد تایید قانون اساسی این کشور است را در لیست گروه های تروریستی قرار داد می توان فهمید که اینگونه ادعاها از هیچ اعتباری برخوردار نیست .

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به دست آوردهای ایران پس از انقلاب اسلامی و موفقیت های دانشمندان ایرانی در عرصه نانوتکنولوژی، پزشکی ، سلول های بنیادی و ساخت تجهیزات نظامی، این پیشرفت ها را نتیجه استقلال کشور ایران از کشور آمریکا دانست .

آراوینده کومار نماینده پارلمان سریلانکا ضمن تشکر از نماینده مردم قم، از حمایت و هماهنگی جامعه المصطفی برای حضور خود و هیئت همراه قدردانی کرد . وی سوالاتی در خصوص تعامل کشور ایران با ابرقدرت ها، شهیدان انقلاب اسلامی و دشمنی آمریکا با کشور ایران مطرح کرد که نماینده مردم قم به آنها پاسخ داد .